RSS

UWAGA! Rusza druga edycja grantów Knowledge*Action*Change

22 lis

Organizacja Knowledge*Action*Change zajmująca się miedzy innymi redukcją szkód spowodowanych paleniem tytoniu ogłosiła właśnie, że odbędzie się drugi konkurs, w ramach którego można zdobyć całkiem interesujące (także finansowo) granty. Przypominam, że ten portal jest właśnie efektem grantu, który zdobyłem w czerwcu 2018.
Kto może wziąć udział? Każdy, kto ma jakiś spójny pomysł związany właśnie z redukcją szkód związanych z paleniem. Mogą to być projekty czysto badawcze – medyczne, chemiczne, ale też psychologiczne albo socjologiczne. Ale oczywiście tak naprawdę każdy ciekawy pomysł się liczy. Poszukiwani są np. ludzie, którzy tworzą bazy dowodów na mniejszą szkodliwość nowych produktów mogących zastąpić papierosy, takich jak e-papierosy, snus czy nowatorskie wyroby tytoniowe. Można też zaproponować projekt związany z propagowaniem w społeczeństwie – lokalnym albo globalnym – wszelkich działań na rzecz zmniejszenia epidemii tytoniowej. Mój projekt ma za zadanie poszerzanie wiedzy ludzi, którzy chcieliby dokonać świadomego wyboru. Jak widać, zyskał uznanie zespołu oceniającego. A może ktoś ma jakiś inny ciekawy pomysł na propagowanie redukcji szkód spowodowanych paleniem? Rzućcie okiem na zalinkowaną stronę, jest tam na końcu kilka sugestii dotyczących przykładowych tematów. Jeśli nie jesteście pewni, czy wasza wizja pasuje do tematyki, możecie się kontaktować z organizatorami przed wysłaniem zgłoszenia. Pomyślcie, może to ktoś z Was zostanie laureatem tej edycji konkursu.
Kilka informacji istotnych: trzeba mówić po angielsku, ponieważ w tym języku komunikujecie się z zespołem oceniającym oraz innymi uczeestnikami. Kandydat musi też mieć możliwość dotrzeć na przyszłoroczny GFN do Warszawy i być tam obecny w dniach 11-16 czerwca 2019. Na miejscu spotkacie się z organizatorami, a także z niektórymi tegorocznymi laureatami, aby posłuchać o ich doświadczeniach. Oczywiście będziecie też mieli okazję uczestniczyć w całym programie GFN, posłuchać wykładów specjalistów i porozmawiać z nimi indywidualnie.
Zwycięzcy konkursu nie muszą się o nic martwić – zarówno przejazd, jak też całkiem wygodny pokój w hotelu Marriott jest w pakiecie. Na miejscu też zostaniecie nakarmieni i napojeni (jak zawsze będą dwie imprezy integracyjne). Po cichu powiem, że catering na GFN jest naprawdę dobry, podobnie jak i hotelowe śniadania. Przewidziano 20 grantów po – uwaga – 10 000 $ każdy. Myślę, że to całkiem spora suma jak na roczny grant.
Aha, jeszcze jedna ważna sprawa: termin nadesłania zgłoszeń mija 15 stycznia 2019, więc macie niecałe dwa miesiące na przygotowanie wszystkiego. Ogłoszenie listy laureatów nastąpi 15 marca. Jeśli ktoś będzie miał jakieś dodatkowe pytania – zapraszam do kontaktu ze mną.

 
Leave a comment

Posted by on 22 listopada 2018 in Uncategorized

 

Tags: ,

Comments are closed.